Siğiller ve benler

Çocuklarda Lenfanjiyom
bir çocukta lenfanjiyom

Lenfanjiyom nadir görülen bir hastalıktır. Çocuklarda ortaya çıkan tüm tümörlerin% 10 olduğu saptanmıştır. Bu lenfatik damarlardan gelişen iyi huylu bir neoplazmdır. Bilim adamlarına göre, oluşumu embriyonun ikinci ayında ortaya çıkar. Bununla birlikte, intrauterin gelişim aşamasında onu tanımak mümkün değildir.

Oku ...
Yenidoğanda hemanjiyomlar
alnına göz atmak

Yenidoğan hemanjiomu (bebek hemanjiyomu) endotelyal hücrelerden oluşan iyi huylu bir tümördür. Bu tür doğum lekeleri bebeklerin yaklaşık% 4'ünde görülmektedir. Hızla büyüyebilen gelişmemiş kan damarları tarafından oluşturulurlar. Hemanjiyomlar yüzeysel olabilir, yani, cildin üst katmanlarında yer alabilir veya daha derin uzayabilir. İlk aşamada yüzeyel hemanjiyomlar parlak kırmızı bir renge sahiptir ve genellikle cilt yüzeyinin üzerinde yükselir. Derin hemanjiyomlar koyu veya mavimsi bir renk ile karakterizedir.

Oku ...
Displastik nevüs

Displastik nevüs, ayrı bir pigmentli nevus türüdür. Köstebekten melanomaya geçiş formu. Ayrıca, hastanın ömrü boyunca tümör dejenerasyonu riski% 100'e yakındır. Patoloji kalıtsaldır. Akrabalık derecesi ne kadar yakınsa, ortaya çıkması daha olasıdır. Özel bir yaşam şekli ve uyanık kontrol gereklidir ve dönüşümün ilk belirtilerinde cerrahi olarak çıkarılır.

Oku ...
Bir yetişkinde ciltte anjiomalar
anjiyom çıkarma şeması

Anjiyom benign lenfatik (lenfanjiyom) ve vasküler (hemanjiyom) etiyolojinin ortak adıdır. Araştırmacılar, bu doku büyümelerini, tümörler ve konjenital malformasyonlar arasındaki bir ara maddeye atfeder, derideki küçük hemanjiyomlarla, çoğu durumda, prognoz olumludur. Birkaç tümör varsa veya boyutları büyükse, tedavi gecikebilir. Ayrıca, zaten kaldırılmış olan sitelerde tümörlerin yeniden oluşması da mümkündür.

Oku ...
HPV onkojenik tip
kolposkopi

HPV, bir erkek ve bir kadın arasındaki yakın bir ilişki aracılığıyla bir avantajı ileten bir viral hastalıktır, oldukça uzun bir süre boyunca, virüs, kanserden etkilenen servikal doku histolojik örneklerinde bulunana kadar insanlar için tehlikeli değildir. İnsanlara karşı tehlike derecesine bağlı olarak birkaç HPV türü vardır. HPV onkojenik tip, aktif popülasyonda yaygın bir enfeksiyondur. Tek başına nadiren kansere yol açar. Ancak HPV mümkündür ve şu anda mevcut olan tüm yöntemler kullanılarak tedavi edilmelidir: lazer, doktor tarafından reçete edilen papilloma, merhem ve mumların kimyasal olarak uzaklaştırılması.

Oku ...
Pigment nevüs
büyük pigment nevus

Nevi oluşumunun nedenleri tam olarak anlaşılamamıştır. Melaninin, kesin olarak tanımlanmış miktarlarda hücrelerde biriktiği bilinmektedir. Bu nedenle, pigment aktarma süreci bozulduğunda, büyük miktarda bir nevosit - içeriği olan hücrelerin - bir alanda oluştuğuna inanılmaktadır. İnsanlar onlara mol derler. Şekil ve renk, nevositlerin derinliğine ve içlerindeki melanin miktarına bağlıdır.

Oku ...