Kadınlarda pamukçuk için bir çare seçmek

Pamukçuk, Candida cinsinin maya benzeri mantarlarının aktivitesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan enflamatuar bir hastalıktır. Pamukçuk veya kandidiyaz, vajinadan hoş olmayan bir kaşıntı, yanma ve ağır akıntıdır. Hastalık tedavi yerel ve evsel kullanım için ilaç yardımı ile olabilir. Kadınlarda pamukçuk nasıl tedavi edilir, bu yazıda öğreneceksiniz.

ilaçlar

Mumlar en etkili Kadınlarda pamukçuk için tüm ilaçlar 2 gruba ayrılır. İlk grup yerel kullanım için ilaçlar içerir - merhem, fitiller, vajinal fitiller . İkinci grup, oral uygulama için ilaçları içerir - tabletler .

Yerel ilaçlar kadınlarda pamukçuk tedavisine başlar ve bunun için preparatlar antimikotik aktivitesi ile kullanılır. En sık reçete edilen hastalar:

  • Klotrimazol (analogları - Kanesten , Antifunginol, Candibene ). Clotrimazole altı gün boyunca, geceleri 1 mum kullanılarak kullanılır. İlaç, mantarın en önemli bileşenlerinden biri olan ergosterol sentezi üzerinde inhibitör bir etkiye sahiptir.
  • Natamisin (analogları - Pimafucin, Primafungin ). Bu ilaç hamilelik sırasında kullanılabilir, ki bu avantajdır. Preparattaki aktif bileşen, patojenin hücre zarının bütünlüğünün ve işlevinin ihlaline katkıda bulunur. Fitiller bir hafta boyunca günde bir kez kullanılır.
  • Miconazole (analogları - Mikozon , Ginesol, Daktarin ). Mumlar Miconazole hafta boyunca kullanılır. Bu ilaç vajinada disbiyoz yaratmaz, kadınlarda kronik pamukçukda etkinliğini gösterir. Antifungal ve antibakteriyel etkiye sahiptir, ilacın bir parçası olan aktif madde, ölümüne yol açan mantarların hücre içi sentezini ihlal eder.
  • Ketokonazol (analoglar - Livarol ). Ketokonazol hemen hemen anlık bir etkiye sahiptir, ancak uzun süreli kullanımı ile ilaç ilaca karşı direnç geliştirebilir.

tabletler Daha fazlasını okuyun: Ucuz ve etkili mumları seçmek .

Dikkat edin! 2-7 gün boyunca yerel preparatları olan kadınlarda pamukçuk tedavisi mümkündür. Lokal ilaçların alınması sırasında, soda veya potasyum permanganatın dezenfektan çözeltileri ile yıkanarak yapılmalıdır.

Oral uygulama için ilaçlar kandidiyaz üzerinde etkili bir etkiye sahiptir, fakat aynı zamanda karaciğer ve böbrekler üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabileceği anlaşılmalıdır. Bu yüzden birçok hap sadece reçete ile satılmaktadır.

Dozlar takip edilmezse veya antifungal ilaçlar yanlış alınırsa, enfeksiyöz mantar ilaca karşı direnç geliştirebilir, bundan sonra kandidiyazı tedavi etmek oldukça zor olacaktır.

Kadınlarda pamukçuk tedavisi için, Flucostat ve onun analogları çoğunlukla reçete edilir: Flukonazol, Mikoflucan, Mikomax, Diflucan . Kandidoz durumunda, bir flukonazol tableti yeterli olabilir. Hastalığın formlarını çalıştırırken, ilaç özel bir şemaya göre kullanılır: tabletler tedavinin ilk, dördüncü ve yedinci gününde kullanılır.

Ana terapiye ek olarak

Tedavinin bitiminden sonra vajinal mikroflora sıklıkla muzdariptir. Bunu önlemek ve nüksleri önlemek için, ayrıca önleme için, özel kadın probiyotikler kullanabilirsiniz:

soda Soda, kadınlarda pamukçuk için popüler bir ilaçtır, etkinliğinin sırrı, maya benzeri mantarların alkali bir ortamda ölmesidir. Kabartma tozu ile yıkanması kandidiyazisin yapısının tahrip olmasına katkıda bulunur ve büyümesini engeller. Ev yapımı ilacın hazırlanması için bir çay kaşığı kabartma tozu alın ve bir litre kaynamış suda çözün. Ortaya çıkan çözelti, kızarma ve çiftleşme olarak kullanılır.

Burada douching hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlacın seçimi ile ilgili diğer makaleler ilginizi çekebilir:

Ucuz fitilleri gözden geçirin

Eczane zinciri çeşitli şekillerde ilaçlarla doludur. En tanıdık, içmeniz ve etkiyi beklemeniz gereken bir hap. Jinekolojide vajinal fitiller daha yaygın olarak kullanılır ve tabletler eklenir. Kandidiyazisin tedavisi için birçok araç var, doğru olanı nasıl seçmelisin?

Oku ...
Rus ve yabancı flucostat analogları
flukonazol

Aktif madde üzerindeki popüler analoglar Fransa, İsviçre, Macaristan, Slovenya, Hindistan'da üretilmektedir. Hepsi fiyat, yan etkiler, serbest bırakma şekli, kullanım yöntemleri, özel talimatlar, kontrendikasyonlar açısından farklılık gösterir.

Oku ...
Kadınlar için Etkili Ardıç Hapları
tabletler

Pamukçuk ardıç yanlışlıkla ortak bir hastalık olarak sınıflandırılmaz. Bu bulaşıcı hastalıklara aittir ve Candida mantarları suçtur. Hastalık sadece rahatsızlığa sebep olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla sorun çıkarır.

Oku ...