oxoline

analogları

Nizhpharm Farklı şirketler tarafından “Oksolin”, “Oksolinovaya merhem” adı altında üretilen analoglar yoktur.

fiyat

: 47 р. Ortalama online fiyat * : 47 p.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Oxolinic merhem, en uygun antiviral ajanlardan biridir. İnsanlar düşük fiyatı ve kullanım kolaylığı nedeniyle tercih ediyorlar. Bununla birlikte, yaygın kullanımı çok abartılı. Sadece belirli virüslere karşı iyi bir antiviral etkiye sahiptir.

tanıklık

sentez Oxolinic merhem kullanımı endikasyonları adenovirüs, influenza virüsü ve herpes simplex'in neden olduğu hastalıklardır:

 • versicolor (kabarcıklı, zona , pullu);
 • siğiller;
 • grip (sadece önleme için);
 • molluskum kontagiosum;
 • viral etiyolojinin deri ve göz hastalıkları;
 • viral etiyoloji rinit;
 • dermatitis dühring.

Uygulama yöntemi

Ukrayna Oksolik merhem nazal ve perkütan uygulanabilir. Nazal uygulama için% 0.25 konsantrasyon kullanılır. Grip için koruyucu bir önlem olarak, günde 2 kez nazal mukozaya merhem uygulanır.

Salgın sırasında önleme başlar ve yaklaşık bir ay devam eder. Grip olan bir kişi ile temas ettikten sonra merhem kullanımı etkili olacaktır. Viral rinit için de oksijeni merhem nazal olarak uygulanır - nazal mukoza 4 gün boyunca günde 3 kez yağlanır.

Harici bir ilaç olarak, ilaç, herpes virüsünden etkilenen cilt bölgelerine uygulanır. Molluscum contagiosum'un yanı sıra basit ve herpes zoster tedavisi için% 3 merhem konsantrasyonu kullanılır. Etkilenen deri tam iyileşene kadar günde 4 kez yağlanmalıdır.

Siğiller kaldırmak için uygulamalar yapmak - oxolinic merhem tabakası balmumu kağıdına empoze. Uygulamalar günde 3 kez yapılır. Tedavi süresi - 2 hafta - 2 aya kadar.

Adenoviral keratokonjunktivitte, gece boyunca göz kapağı başına% 0.25 konsantrasyonlu bir merhem tabakası uygulanır.

Kontrendikasyonlar

Kontrendikasyon sadece aktif bileşen veya ek bileşenlere aşırı duyarlılıktır.

Hamilelik ve emzirme

MSY Dermal uygulamada, ilaç deri altından tabakaya emilmez, bu nedenle hamile ve emziren kadınlarda kullanmak mümkündür.

Hamilelik sırasında herpes tedavisi .

aşırı doz

Harici kullanım ve düşük emilim nedeniyle aşırı doz vakaları kaydedilmedi.

Yan etkileri

İlacın uygulanmasından sonra, hızlı bir şekilde geçebilen ve tedavinin kesilmesini gerektirmeyen hafif bir yanma hissi mümkündür. Bazı hastalarda Oxoline Ointment uygulandıktan sonra rinore (burun mukus salgılanması) vardı. Bu yan etki normal kabul edilir ve düzeltme tedavisi gerektirmez.

yapı

Aktif bileşen, influenza virüslerine ve bir grup herpes virüsüne karşı virucidal bir etki sergileyen oksolindir. Antiviral etki, virüsün bir insan hücresinde çoğalmasının yanı sıra hücre zarının virüsün içine nüfuz etmesinden korunmasıyla sağlanır.

Farmakokinetik

İlaç, cilde uygulandığında pratik olarak kan dolaşımına girmez. Mukozaya uygulandığında yaklaşık% 20 oranında oksolin emilir. Vücutta birikme meydana gelmez ve ilaç gün içinde böbrekler tarafından atılır.

Özel özellikler

noname

 1. Oksolik merhem karanlık bir yerde saklanmalıdır. Bazı üreticilerin buzdolabında saklamak istediği için, belirli bir ilacın talimatlarında sıcaklık koşullarının açıklığa kavuşturulması gerekir.
 2. İlaç reçetesiz eczanelerden dağıtılmaktadır.
 3. Oksolik merhem, resorptif bir etkiye sahip değildir ve toksik yan etkileri yoktur.
 4. Birçok oksolinik merhem üreticisinin talimatlarına göre, yılların ruhundan daha genç çocuklar için kullanılması tavsiye edilmez, ancak bu yaşta çocuk doktorunun takdirine bağlı olarak reçete edilebilir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Oksolik merhem herpesimi dudakta tedavi etmek için en etkili ilaçlardan biridir. İlaç, daha iyi tanıtılan analoglara yardımcı olur. Sadece şimdi% 3 konsantrasyonda oksolinik merhem bulmak çok zor, sadece% 0,25 eczanelerde satılmaktadır. Eğer merhem dudaklarda belirtilerin ortaya çıktığı ilk saatlerde uygulanırsa, soğuk görünmeyebilir. Elena, Moskova

Bunun süper etkili bir antiviral merhem olduğunu söyleyemem. Bunu sonbaharda ARVI salgınında kullandım ve hala hastalandı. Bir arkadaş tavsiyesi üzerine Oxolinic merhem aldı, ayrıca herkes bunu kullandı ve ilaç eczanelerde hızla satın alındı. Fakat daha sonra, talimatları okuduktan sonra, oksolinin her çeşit virüs üzerinde etkili olmadığını fark ettim. Grip olmasam da muhtemelen Oksolinova merheminden kaynaklanıyordu. Natalia, Volgograd

Grip salgınının zirvesinde kullanılmış merhem. Herkes hasta, birçok kurum karantinada ve işe gitmeliler. Her sabah dışarı çıkmadan ve her akşam eve geldiğinde Oxolinic merhem ile burnunu temizledi. Bana yardım edip etmediğini veya bağışıklığımın yeterince güçlü olup olmadığını bilmiyorum ama grip olmadım. Igor, Krasnoyarsk

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

1 yorum

 • Alexey :

  Bugün 70 ruble için satmaya çalıştık. Reddettim. Özel sahiplerine satılan bir eczane şehri vardı. Şimdi Bratsk şehrinde ağlıyoruz ...

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.