Lokoid, merhem

analogları

lokoid

Ayrıca bakınız: Tüm popüler kortikosteroidler .

fiyat

305 р. Ortalama online fiyat * 305 r. (merhem 30 g)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Kullanım endikasyonları

Locoid, enfeksiyon ile komplike olmayan yüzeysel cilt hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Bunlar şunları içerir:

Merhem şişliği ve iltihabı etkili bir şekilde giderir, kaşıntıyı azaltır.

Doz ve Yönetim

img-13850301379170 Merhem, etkilenen cilde günde 1-3 kez ince bir tabaka ile uygulanır. İşlem sırasında hafif masaj hareketlerinin yapılması önerilir - bu, ilacın etkisini artıracaktır.

Hafta boyunca 1-2 tüpten fazla para kullanamazsınız (yani 30-60 g'dan fazla). Cildin durumunda gözle görülür bir iyileşme ortaya çıktıktan sonra, Lokoid sıklığı haftada 2-3 kez azaltılabilir.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki hastalıklarda ilacın kullanımı yasaktır:

 • cildin bakteriyel, viral, mantar ve paraziter enfeksiyonları;
 • cildin tüberküloz ve sifiliz lezyonları;
 • ciltte iyi huylu ve malign neoplazmlar;
 • rosacea, akne, perioral dermatit ;
 • ciltte yaralar, çizikler ve yaralar.

44262955 Locoid, ilacın aktif maddesine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde ve tedaviden önce aşılanmış olan hastalarda kontrendikedir. Glukokortikosteroidlerin plasenta bariyerini (özellikle cildin geniş bölgelerine uygulandığında) nüfuz edebilme özelliğine sahip olmaları nedeniyle, hamilelik sırasında hormonal merhem ile tedaviye girmek istemez. Lokokid, ancak anneye beklenen fayda fetusun olası riskinden daha ağır basarsa, gelecekteki annelere reçete edilir.

Hidrokortizonun anne sütüne nüfuz edip etmediğine dair veriler mevcut değildir. Emzirme sırasında, ilaç aşırı dikkatle kullanılmalıdır ve en iyi çıkış, annenin tedavi süresi boyunca geçici olarak emzirmeyi durdurmaktır (doktorun konsültasyonu gereklidir).

Yan etkileri

Lokal yan etkiler ilacın uygulanması alanında gelişir ve cildin tahriş ve kuruluğu, yanma hissi, dikenli ısı, pigmentasyon ve vücut kılı değişiklikleri, çatlaklar ile ortaya çıkabilir.

Sistemik yan etkiler ( diğer glukortikosteroidlerin özelliği de düşüktür ):

 • adet döngüsü değişimi;
 • diabetes mellitus;
 • kilo alımı;
 • artan kemik kırılganlığı;
 • eklem ağrısı;
 • gastrointestinal sistemin ihlalleri;
 • baş ağrısı;
 • uykusuzluk;
 • baş dönmesi;
 • artan basınç;
 • şişme;
 • zihinsel durum değişimi (depresyon, öfori, gözyaşılık, ruh hali).

Yan etkilerle karşılaşırsanız, ilacı kullanmayı bırakıp bir doktora danışmalısınız. Yan etki riski ilacın uzun süreli kullanımı ile artar, derinin geniş bölgelerine merhem uygulanır, tıkayıcı (kapatılmış) pansumanlar uygulanır.

Kompozisyon ve farmakokinetik

72121191 Merhem aktif madde hidrokortizon 17-bütirat olup, bir polietilen merhem bazı yardımcı madde olarak görev yapar. Hidrokortizon 17-butirat, molekülün modifiye kimyasal yapısına sahip bir hormondur. Bu modifikasyon, insan vücudunda sentezlenen geleneksel hidrokortizon ile karşılaştırıldığında aktif maddenin etkinliğini arttırmak için birkaç kez izin verdi.

Hydrocortisone 17-Butyrate güçlü bir anti-inflamatuar, anti-ödem ve antipruritik etkiye sahiptir. Değiştirilmiş bir hormonun başka bir kullanışlı özelliği, ona alışmanın olmamasıdır. Terapötik dozların ve önerilen tedavi süresinin gözlenmesinde "iptal etkisi" meydana gelmez.

Merhemdeki cildin uygulanmasından sonra, aktif madde biraz birikerek kan içine emilir. Kan dolaşımına giren değişmemiş hidrokortizon bütiratın bu kısmı böbrekler ve bağırsaklar yoluyla atılır. Aktif maddenin ana kısmı, epidermis hücrelerinde değişiklik geçirir.

diğer

152086 Locoid göz çevresindeki alana uygulanmamalıdır, glokoma neden olabilir. Göz teması göz içi basıncında bir artışa neden olabilir. Merhem, yüz, genital ve cilt kıvrımlarına uygulanmasına gerek yoktur. Bu yerlerde bulunan deri lezyonlarının tedavisi için, ilacın başka formlarını (krem veya emülsiyon) kullanmak gereklidir.

6 aylıktan itibaren çocukların tedavisi için merhem kullanımına izin verilir. Bu durumda, tedavi seyrinin süresi azaltılmakta ve ilacın gerekli minimum miktarı bir terapötik etki elde etmek için kullanılmaktadır. Merhem, toplam vücut alanının% 20'sinden fazlası ile tedavi edilemez.

Lokoid ile 2 haftalık tedaviden sonra iyileşme olmazsa ilacı kullanmayı bırakmak ve ileri tetkik ve tanı için doktora başvurmak gerekir. Lokid merheminin diğer ilaçlarla etkileşimi hakkında veri yoktur.

Lokoid, açık gri veya beyaz renkteki yumuşak, yağlı bir merhemdir. İlaç 30 g ağırlığındaki alüminyum tüplerde mevcuttur Merhem, 25 ° C'den yüksek olmayan bir sıcaklıkta çocuklara erişilemeyen bir yerde saklanmalıdır.

Reçete olmadan serbest bırakılır.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Lokoid'i elindeki alerjilerden kurtardım. Tedaviye zamanında başlamazsak, küçük noktalar büyük kaşıntılı noktalara dönüşür. Bu nedenle, evde her zaman bir merhem tüpü tutuyorum ve ilk belirtilerden önce onu kullanmaya başladım. Genellikle birkaç kullanım için yardımcı olur. Varvara, Yekaterinburg

Merhem Locoid küçük kızım dermatiti temizliyor. Başka birçok yol denendikten sonra çocuk doktoru tarafından görevlendirildik ve hiçbir gelişme gelmedi. 3 gün sonra, ben noktaların azaldığını ve kızımı rahatsız ettiğini fark ettim. 10 gün boyunca tam bir tedavi seansımız vardı. Olga, Moskova bölgesi

Ben kendi kendine tedavi destekçisi değilim ve nörodermatit alevlenmesi durumunda, kesinlikle doktorlara danışacağım, ayrıca gerekli tüm araştırmalara uğrayacağım. Birkaç yıl boyunca, doktor benim için hidrokortizon bazlı merhem reçete etti. Analogları bildiğimden, bu beni asla başarısızlığa uğratmayan bu ilacı tercih ediyorum. Kullanımından çok memnun kaldım. Tatyana Mikhailovna, Moskova

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.