Filtrum-sti

analogları

ffiltrum-sti-4

Bir analog olarak, diğer enterosorbentler uygun olabilir, bir doktora danışmak gereklidir.

fiyat

: 92 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * : 92 s.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

ffiltrum- "Filtrum STI", geniş çaplı farmakolojik bağırsak emici grubu ve detoksifikasyon ajanlarına ait ilaçlardan biridir.

İlaç, bağırsak enfeksiyonlarını, akut zehirlenmenin yanı sıra tahriş edici maddelerin olumsuz etkisinin yol açtığı alerjileriyle birlikte yaygın olarak kullanılır.

özellikleri

"Filtrum STI" yüksek emici özelliklere sahiptir, organların ve sistemlerin işleyişinde ortaya çıkan iç metabolizma ürünlerini etkin bir şekilde bağlar: üre, kolesterol, bilirubin ve toksik elementleri sentezleme yeteneğine sahip metabolitler.

Büyük ve ince bağırsakların duvarları arasındaki lümene girerken, ilacın aktif maddeleri zararlı ve tehlikeli maddeleri emer ve vücuttan çıkarır. İlaç, dahil olmak üzere tüm toksik elementlere karşı aktiftir:

 • endüstriyel zehirler;
 • zehirli kimyasallar;
 • etanol bozunma ürünleri;
 • alerjenler (gıda ve tıbbi);
 • ağır metaller (tuzlar formunda);
 • mikroorganizmaların atık ürünleri.

Ne zaman tayin edilir?

Filtrasyon ambalajı ters tarafa yakın çekim “STI filtreleme”, toksinlerin oluşumu, alerjen veya zehirli maddelerin girmesini içeren her türlü durum için reçete edilebilir. Kullanım endikasyonları şunlardır:

 • dizanteri;
 • gıda ve alkol zehirlenmesi;
 • ilaç zehirlenmesi;
 • salmonelloz;
 • bakteriyel enfeksiyonlar;
 • enfeksiyöz gastroenterit;
 • bağırsak mikroflorasının dengesizliği (akut aşama dahil olmak üzere dysbacteriosis);
 • kısmi işlev bozukluğu belirtileri ile böbrek ve karaciğer ciddi hastalıkları;
 • alerjiler (ilaç, gıda) yanı sıra bazı dermatit formları;
 • toksik bağırsak lezyonları (metaller, zehirler, karsinojenler, ilaçlar tarafından zehirlenme);
 • endüstriyel üretim alanında kirli bölgelerde yaşamak;
 • zararlı metaller ve tehlikeli zehirler ile çalışmak.

NOT! Denetleyici hekime danışıldıktan sonra profilaktik kullanıma izin verilir.

Nasıl alınır?

Hap almadan önce tavsiye edilir ezmek. Her zamanki içme suyu ile araç yıkamak için gereklidir. Yemeklerden önce "Filtrum STI" ve diğer ilaçların (aralık en az 60 dakika) kullanılması gereklidir.

Her durumda ilacın dozu, hastanın yaşı ve kilosunun yanı sıra zehirlenme, tanı, eşlik eden kronik hastalıklar ve patolojilerin derecesine bağlı olarak bireysel bir düzeltme gerektirir. Standart dozaj önerileri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

yaş Günlük doz Uygulamaların çokluğu
1-12 ay 200 mg Günde 2 kez
1-3 yıl 200-400 mg Günde 2 kez
4-7 yıl 400 mg Günde 2 kez
7-12 400-800 mg Günde 2-3 kez
12-18 400-800 mg Günde 3-4 kez
18 yaş üstü 800-1200 mg Günde 3-4 kez

Filtrum STI kullanarak tedavi süresi, hasarın derecesine bağlıdır: akut enfeksiyonlar ve zehirlenmelerde, tedavi 3 ila 5 gündür; Kronik toksik lezyonlar ve alerjik reaksiyonlar daha uzun tedavi gerektirir (2 ila 3 hafta).

NOT! İlacın günlük miktarındaki artış, akut ihtiyaç durumunda ve terapötik dozların etkisiz olması durumunda mümkündür. Dozaj rejiminin düzeltilmesine sadece tıbbi gözetim altında izin verilir.

Kontrendikasyonlar

İlaç hemen hemen hiçbir mutlak kontrendikasyona sahip değildir (ilacın bileşenlerine karşı aşırı duyarlılık ve hoşgörüsüzlük durumları hariç). Göreceli kısıtlamalar arasında:

 • anasit gastrit;
 • kabızlık (STI, bu tür belirtilerin şiddetini arttırabilir);
 • diabetes mellitus (ilacın granül formu sakaroz içerir, bu nedenle günlük şeker miktarını ve tüketilen türevlerini hesaplarken miktarı göz önünde bulundurulmalıdır).

Hamilelik ve emzirme

ffiltrum-7 "Filtrasyon STI" fetus üzerinde teratojenik bir etkiye sahip değildir ve vücuttan değişmeden vücuttan atıldığı için genel kan dolaşımına girmez.

İlaç hamilelik sırasında kullanım için güvenli olarak kabul edilir, ancak bir jinekologa danışmadan onu almamalıdır.

Laktasyon ayrıca ilacın kullanımına karşı bir kontrendikasyon değildir, bu nedenle emziren anneler çocuk doktoruna danıştıktan sonra Filtrum kullanarak tedavi alabilirler.

Yan etkileri

Filtreleme safari çiğneme pastilleri İlaç mükemmel tolere edilebilirliğe sahiptir ve istenmeyen etkiler nadiren, alındıktan sonra nadiren teşhis edilir (esas olarak imalatçı tarafından ve doktor tarafından tavsiye edilenlerden birkaç kat daha yüksek dozlar alındığında).

Filtrum STI tedavisinde en sık görülen yan etki, kabızlığın ortaya çıkması ve yoğunlaşması ve aynı zamanda şiddetli şişlik hissidir.

Bazı durumlarda, alerjik cilt reaksiyonları (döküntü, kuruluk, kaşıntı, tahriş) meydana gelebilir. Bu fenomen, ilaç tedavisinin başlamasından 24-48 saat sonra gerçekleşmelidir.

Bu gerçekleşmezse, tıbbi bir kurumdan yardım almanız tavsiye edilir.

aşırı doz

İlacın büyük dozlarda kullanılması durumunda yan etkileri artırabilir.

Kompozisyon ve serbest bırakma formu

"Filtrum STI" 400 mg ana aktif terkip maddesi - hidrolitik lignin içeren tabletler formunda mevcuttur. Bu madde, büyük ve ince bağırsaklardaki toksinlerin, toksinlerin, zehirlerin ve diğer kalıntıların "atılmasını" desteklemektedir. Bir paket 10, 20, 30, 50 veya 60 tablet içerebilir.

Farmakokinetik

STI bağırsak duvarları tarafından emilmez, bu nedenle doku ve organlara nüfuz etmez ve çalışmalarını etkilemez. Özgün formda dışkı ile görüntülenir.

diğer

Reçetesiz satılan. İlacın raf ömrü paketin üzerine kazınmış tarihten itibaren 2 yıldır. İzin verilen maksimum depolama sıcaklığı 30 derecedir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Her zaman öngörülemeyen bir durum olabileceğinden, filtrum tabletlerini evde tutuyorum ve her zaman eczaneye (özellikle ani ishal söz konusu olduğunda) hızlı bir şekilde kaçmak mümkün olmayacaktır. Filtrum STI'nin yardım etmesi için henüz bir durum yoktu. Akut bir enfeksiyonun semptomlarından kurtulmak 1-2 gün sürer, ancak en az 3-4 gün daha içmelisiniz.

Kocam ve ben hevesli gezginler. Ne zaman yeni bir ülkeye gidersek, benimle birlikte “Filtrum STI” yi alırım, çünkü herkes, güney sahil beldelerinde hijyen seviyesinin ne olduğunu bilir. Evet, ve her zaman yeni yemeklere alerjinin olasılığı vardır - araç aynı zamanda onlarla “mükemmel” olarak baş eder. Ayrıca, ilaç karaciğer için ucuz ve güvenlidir - aksine, organlarımızı acımasızca zehirlediğimiz tüm kirleri ortadan kaldırır. Marina Viktorovna, 44 yaşında

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

1 yorum

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.