kandidiaz

Hem kadınları hem de erkekleri etkileyen hoş olmayan bir rahatsızlık. Neyse ki, her iki durumda da tedavi edilebilir, ana şey bir doktora başvurmayı geciktirmemek. Pamukçuk ve tedavisi ile ilgili tüm bilgiler bu bölümde bulunabilir:
Erkeklerde kandidiyaz hakkında her şey

Bazı nedenlerden dolayı, insanlığın güçlü yarısının temsilcileri, pamukçukun kadınların ayrıcalığı olduğuna inanıyor. Bayanlar, aslında, daha sık, daha çok genital organların mukoza zarında bir cheesy plak muzdarip. Ancak, sadece mantarların yenilgisi fizyolojik yapıya katkıda bulunduğu için. Erkeklerde Candida ailesinin maya benzeri mantarları idrarla üretra dışına çıkarılır.

Oku ...
Kadınlarda pamukçuk. Hastalığın nedenleri ve tedavisi.

Pamukçuk veya vajinal kandidiyaz, cinsel yaşamı olup olmadığına bakılmaksızın, her ikinci kadına ilk elden bilinir. Hoş olmayan bir hastalık Candida adı verilen bir mayanın sonucudur. Bunun nedeni kadınlarda pamukçukun ortaya çıkması, nedenleri ve tedavisi bu yazı dizilerinden öğreneceğinizdir.

Oku ...
Candida vulvovaginiti

Vulvovajinal kandidiyaz veya başka bir şekilde genital kandidiyaz, vajina ve vulvadaki mukoza zarlarını etkileyen dişi genital sistemin bir hastalığıdır. Patolojinin ana nedeni, çeşitli nedenlerin etkisi altında ortaya çıkan Candida cinsinin mantarlarının hızlandırılmış büyümesidir.

Oku ...
Pamukçuk'u evde tedavi ediyoruz.

Kandidiyaz yaygın bir hastalık olarak kabul edilir. Kadınlar, vücutlarındaki varlığından erkeklere göre daha fazla hissederler; burada hastalık asemptomatik olabilir. Pamukçuk, bağışıklık sistemini zayıflatan ve vücudun koruyucu işlevlerini bozan antibiyotiklerin kullanımı ile ortaya çıkabilir.

Oku ...
Pamukçuk ve aylık

Tıbbi versiyona göre, her ikinci kız “pamukçuk” hastalığına aşinadır. Hastalığa nahoş semptomlar eşlik eder, ancak ardıç adet dönemi ile çakışırsa durum karmaşıktır. Semptomlar önce, sonra veya adet sırasında ortaya çıkarsa ve üç olgunun her birinde pamukçuk nasıl tedavi edilirse yapılmalıdır - makalemizi okuyun.

Oku ...
Candida üretriti

Üretrit, üretra üretranın iltihaplanmasıdır. Oldukça yaygın bir ürolojik hastalık. Bu nedenle, örneğin, kandidal üretrit, üretranın mukoza zarını etkileyen Candida türünün maya mantarlarının aktivitesinin arka planında ortaya çıkar.

Oku ...
Neden pamukçukum var?

Nedenleri belirlemek, hem birincil hem de ikincil olarak doğru tedaviyi seçmenizi sağlar. Bu yüzden herkes kendini kontrol etmeli ve bu rahatsızlıktan kaynaklanan rahatsızlığın ne olduğunu öğrenmeli (ya da tekrar döndürülmelidir).

Oku ...
Kızlarda pamukçuk belirtileri

Sıklıkla, kadınlar, kandidiyazdan dolayı vulvar ve vajinal mukozanın mantar benzeri mantarlarının enfeksiyöz bir lezyonu nedeniyle tıbbi yardım ararlar. Bu hastalık Hipokrat döneminde, sadece "pamukçuk" denildiğinde biliniyordu. Dünya çapında kandidal vulvovajinit ve modern kız ve kadınlar denilen ve bunlar çoktur: Örneğin ABD'de her yıl 13 milyon "pamukçuk" vakası teşhisi konmuştur.

Oku ...
Ucuz fitilleri gözden geçirin

Eczane zinciri çeşitli şekillerde ilaçlarla doludur. En tanıdık, içmeniz ve etkiyi beklemeniz gereken bir hap. Jinekolojide vajinal fitiller daha yaygın olarak kullanılır ve tabletler eklenir. Kandidiyazisin tedavisi için birçok araç var, doğru olanı nasıl seçmelisin?

Oku ...