Beloderm, merhem

analogları

img_thumb2 Yapısal analogların listesi (aynı aktif madde ile):

Diğer kortikosteroidlere dayanan analogların listesi:

fiyat

200 р. Ortalama çevrimiçi fiyat * 200 r. (20 g tüp)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Merhem "Beloderm" anti-inflamatuar, antipruritik, anti-alerjik, vazokonstriktör, anti-eksüdatif ve anti-proliferatif etkilere sahiptir.

Kullanım endikasyonları

13504484

Bir merhem ve krem ​​şeklindeki "Beloderm" ilacı, subakut ve kronik dermatozların tedavisinde, kuru, likenleşmiş ve pullu deri lezyonları tiplerinin yanı sıra gerekirse tıkayıcı etkiler de dahil olmak üzere etkilidir.

Dozaj ve uygulama

merhem Merhem harici kullanım için ilaç anlamına gelir. "Beloderm", etkilenen cilt bölgesinde ince bir tabaka ile uygulanır ve hafifçe ovulur. Uygulama sıklığı günde yaklaşık iki kez.

Dirsekler, avuç içi ve ayak bölgesinde daha sık merhem uygulamasına izin verilir.

Ortalama kullanım süresi, hastalığın şiddetine ve hasar derecesine bağlı olarak, birkaç günden bir aya kadardır.

Merhem uygulanmasının önleyici amacı ile, hastalığın tüm semptomlarının ortadan kalkmasından birkaç gün sonra gerçekleştirilir. Terapi süreci yılda birkaç kez yapılabilir.

Kontrendikasyonlar

 • tüberküloz, suçiçeği ve sifiliz gibi bulaşıcı hastalıklar;
 • cilt ülserleri;
 • cildin viral, fungal ve bakteriyel lezyonları;
 • aşılamadan kaynaklanan iltihaplar;
 • açık yara yüzeylerinin varlığı;
 • akne;
 • rosasea;
 • cilt ve deri altı tümörleri.

Gebelik ve emzirme döneminde Beloderm merhem kullanımı istisnai durumlarda izin verilir ve uygulama kısa ömürlü olmalıdır. Mutlak kontrendikasyon, altı aya kadar olan bir çocuktur.

Yan etkileri

6685 Yan etkiler oldukça nadirdir ve zayıf şiddette karakterizedir. Dermatolojik reaksiyonlar, kaşıntı, kızarıklık ve yanma gibi akne benzeri değişiklikler, hipopigmentasyon, strialar, deri atrofisi, hipertrikoz ve ikincil cilt enfeksiyonlarının ortaya çıkması gibi cilt aşırı duyarlılığı şeklinde ortaya çıkabilir. İlacın bu tür belirtileri oluşumu ile iptal edilmeli ve bir doktora danışılmalıdır.

Kompozisyon ve farmakokinetik

Merhem temeli,% 0.05'lik bir konsantrasyonda sentetik steroid hormon betametazon formundaki aktif maddedir. Yardımcı bileşenler:

 • hlorokrezol;
 • sodyum dihidrojen fosfat monohidrat;
 • fosforik asit;
 • Vazelin;
 • madeni yağ;
 • makrogol sitostearat;
 • sitostearil alkol;
 • sodyum hidroksit;
 • su.

Özel talimatlar

tube2 Rosacea, perioral dermatitis veya aknenin olası gelişimi nedeniyle, yüzün derisindeki merhem uzun süreli kullanımı önerilmez. Bu alanda Beloderm merhem kullanımı katarakt, glokom, mantar göz enfeksiyonları ve herpetik lezyonların alevlenmesi provoke olarak, ilaç, göz alanında kullanılmak üzere yasaklanmıştır.

Doğal tıkanıklık ve stria riskine bağlı olarak, koltuk altı ve kasık kıvrımlarındaki merhemlerin sürekli kullanımı önerilmemektedir. Bir mantar veya bakteri doğasının deri enfeksiyonlarının gelişimi, antibakteriyel veya antifungal ajanların ek kullanımını gerektirir.

Pediatrik uygulamada, ilaç kısa bir süre için ve aşırı dikkatle reçete edilebilir.

Altı aylıktan küçük çocuklara randevu alınması yasaktır.

Yan etki riskini azaltmak için, çocuk bezi veya pansuman için bir merhem kullanılması tavsiye edilmez.

Reçete olmadan serbest bırakılır. Üretim tarihinden itibaren 4 yıldan fazla, 25 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta, çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Üretim tarihi ambalaj üzerinde belirtilmiştir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Birkaç yıl boyunca, sedef hastalığı saldırılarını hafifletmek için Beloderm merhem kullanıyorum. Ilaçtan memnunum: çok hızlı bir şekilde rahatlatır ve rahatsızlık tamamen rahatlatır. Kullanıma uygundur, çünkü merhem iyi bir dokuya sahiptir ve uygulanması çok kolaydır. Şimdiye kadar her şey yolunda ve ilacı bir başkasına değiştirme ihtiyacını görmüyorum. Vladimir Y., Aleksandrov kenti

Beloderm evdeki ilk yardım çantasında olmalı. Sıklıkla akut dermatit olur ve ilaç hızlıdır ve yan etkilere neden olmaz. Birkaç kez kullanıldı ve her defasında, uygulamanın başlamasından iki ya da üç gün sonra, tam anlamıyla kararlı bir remisyon meydana geldi. Doğru, günde üç kez değil, daha sık sık, çünkü genellikle kendiniz unutmak ve merhemi ellerinizden yıkamak zorunda olduğunuzdan emin olun. Bu ilacı arkadaşlarıma da tavsiye ettim. Tamara Borisova, Moskova bölgesi

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

1 yorum

 • Tatyana, Altay Bölgesi :

  Beloderm - dermatitin alevlenme döneminde benim kurtuluşum yoktur, hiçbir yan reaksiyon yoktur.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.