Actovegin, merhem ve jel

Merhem ve jel Merhem ve jel için talimatlar. Diğer dozaj formları:

analogları

Diğer şifa merhemleri

fiyat

Şu anda jel ve merhem mevcut değildir, analogları görün. : 228 р. Son fiyat izleme sırasında sabittir * : 228 r. (Merhem)

Kullanım talimatları

Jel kıvamı Merhem "Actovegin" kesik ve yaraların hızlı iyileşmesi için tasarlanmış bir ilaçtır.

İlaç, epidermisin hasarlı yapısını restore etmenize, hücresel metabolizmayı hızlandırmanıza ve hücresel düzeyde enerjiyi aktive etmenize izin verir.

"Actovegin", ortalama fiyat kategorisini ifade eder, geniş bir tüketici kitlesine açıktır.

tanıklık

Actovegin kremi "Actovegin" tayini için endikasyonlar, deride epidermisin dış tabakasının bütünlüğünün ihlali ile birlikte herhangi bir lezyon ve mekanik hasardır. Bu aracın kullanımının gösterildiği tanıların listesi şunları içerir:

 • Cildin ülseratif lezyonları (trofik ülserler dahil);
 • Yaslanmış bir yaşam tarzı sürdürmek zorunda kalan hastalarda yatak yaraları;
 • deri veya mukozada (termal, radyasyon, kimyasal, asit, alkali, vb.) lokalize olmuş çeşitli kökenlerden kaynaklanan yanıklar;
 • geniş yaralar (ilaç zehirli ve kanserojen bileşenler içermediği için geniş alanlarda kullanılabilir).

Bu önemli ! Vücudun geniş bölgelerindeki yaraların ve diğer yaralanmaların tedavisi için, Actovegin jeli veya merhem sadece bakterisidal ve antimikrobiyal özelliklere sahip diğer ilaçlarla birlikte kullanılır.

Pürülan yaraların ve ülserlerin tedavisi için, antibiyotik merhem, örneğin, tetrasiklin kullanılması daha iyidir.

İlacın ayırt edici özelliği, oftalmolojide yaygın kullanımıdır. Örneğin, görme organlarının hastalıkları veya patolojileri olan hastalarda Actovegin göz jeli kullanımı için endikasyonlar şunlardır:

 • keratit;
 • korneal transplantasyon sonrası rehabilitasyon dönemi;
 • ülseratif lezyonlar ve sklera ve kornea yanıkları;
 • kontakt lenslerin uzun süreli kullanımından kaynaklanan gözün mukoza zarlarının dejenerasyonu;
 • korneal atrofi;
 • Kontakt lens seçiminde medikal manipülasyonlar sırasında lezyonların önlenmesi.

Uygulama: Actovegin Jel

Genellikle açık yaraları temizlemenin yanı sıra tedavide kullanılır.

Tanı Uygulama Yöntemi
Çeşitli kökenler ve radyasyon hasarı Hasarlı yere ince bir tabaka uygulayın (gerektiği gibi 1-2 günde bir kez).
Radyasyon malign tümörlerin tedavisi sırasında yanar Jel, bir uygulama olarak uygulanır (cilde sürtünmeden).
Ülseratif lezyonlar Boğaz yerinde kalın bir jel tabakası uygulayın, gazlı bezden bir kompres veya Actovegin merhemine batırılmış ince bir bez uygulayın (bu işlem cildin kurumasını ve yapışmasını önlemek için gereklidir). Sıkıştırma günde bir kez değiştirilir (ülser çok ıslanırsa, günde birkaç kez).
Yatak hastalarında bedsores (önleme ve tedavi) Terapötik pansumanlar günde 3-4 kez değiştirilir. Terapi süresi 3 gün ila 2 ay arasında değişebilir.

Merhem "Actovegin"

Merhem (ana bileşenin içeriğine göre) jele kıyasla daha az konsantre olduğu için, uzun süreli tedavi için kullanılır. Tipik olarak, bu dozaj formu jel Actovegin ile muamelenin bitiminden sonra kullanılır.

Tanı Uygulama yöntemi
Yaralar ve ülserler
Bedsores (önleme ve tedavi) Merhem ile pansumanlar günde 3-4 kez değişir. Kullanım süresi 2 aya kadar olabilir.
Radyasyon yaralanmaları (önleme ve tedavi) Etkilenen alanın tamamı üzerinde cilde az miktarda ilaç yayılır. Günde 2-3 kez uygulayın.

Kontrendikasyonlar

Yakın çekim tüpü Actovegin, küçük çocuklar ve yaşlılar ile hamile ve emziren kadınlar da dahil olmak üzere herhangi bir yaşta kullanılabilir. Kullanılacak tek sınırlama, ilaç bileşenlerine aşırı duyarlılıktır.

Aşırı doz merhem veya jel "Actovegin" vakaları tarif edilmemiştir.

Yan etkileri

İlacın bu dozaj formunu kullanırken yan etkiler oldukça nadirdir. Bunlar esas olarak kaşıntı ve yanma ile karakterize lokal reaksiyonlardır. Bu fenomenler genellikle 2-3 günlük kullanımdan sonra kaybolur.

NOT! Oftalmolojide jeli kullanırken, skleranın yırtılma ve kızarıklığı artmış olabilir. Semptomlar 3 günden uzun sürerse, öneri için doktorunuza başvurmalısınız.

Kompozisyon ve serbest bırakma formu

halı arka planı Merhem ve jel "Actovegin" sadece yardımcı bileşenlerde ve aktif bileşenin konsantrasyonunda (buzağı kanından elde edilen deproteine ​​edilmiş hemoderivat) farklıdır: 1 g jel, merhemden 4 kat daha fazla aktif madde içerir (8 mg ila 2 mg). Her iki ilaç 20 g tüplerde mevcuttur.

farmakodinami

Yaraların iyileşmesini hızlandırır ve epitelleşmesini hızlandırır, hasarlı dokularda sanojenik ve onarıcı süreçleri harekete geçirir (trofizmi geliştirir).

Özel talimatlar

! İlgili Linkler
Radevit - cildiniz için vitaminler

 • İkinci tip diabetes mellituslu hastalarda "Actovegin" kullanımı ile ilgili klinik çalışmalarda, tedavinin sadece kandaki glukoz seviyesi normalleştiğinde etkili olduğu bulunmuştur.
 • Göz jeli "Actovegin" kullanımı ambalajı açtıktan sonra 1 ay geçmemelidir.

depolama

Merhem ve jel "Actovegin" raf ömrü - paket üzerinde belirtilen raf ömrü içinde 5 yıl (oda sıcaklığında).

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Bu ilaç, ilk olarak, geleneksel bir köstebekün lazer çıkarılmasından sonra komplikasyonlarım olduğunda bir cerrah tarafından bana reçete edildi. Çok hoş bir şekilde şaşıracaktım diye düşünmedim, çünkü yara çok hızlı iyileşti (yine de küçük bir skar olmasına rağmen). İkinci kez hastanede sütüre ettikten sonra kullandı. Doktordan mümkün olup olmadığını, olumlu bir cevap aldığını sordu. Çabuk yardım ettim - 6 gün sonra rahatsızlık veya ağrıdan sessizce oturabiliyordum. Şimdi "Actovegin" her zaman kişisel ilk yardım setimdedir. Svetlana M., 29 yaşındayım, Anapa

Actovegin ilacıyla ilgili coşkulu yorumları paylaşabilirim. Patrondaki beş yaşındaki kızım, kolunu patenle kesti. Parmakların arasında. Yara çok derindi. Acil serviste, hızlı bir şekilde tedavi edildi ve eve bırakıldı, bunu yaptığım merhemi satın almayı önerdi. Merhem dokusu hoş, yapışmaz ve kokmaz. Yaralar üzerinde düzenli olarak çalıştılar, sonuç olarak - iki hafta içinde tam bir iyileşme oldu, ancak yara izlerinin devam etmesinden çok korkuyordum. Aynı problemle karşılaşan herkese tavsiye ediyorum. Anna U., 24, Sterlitamak

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.